KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769237
*
nr 1276 9237
Oscar Wiklundh
(1899-1979), Sverige
Oljemålning, "Delirium tremens". Signerad, numrerad 1947, Olja på pannå, 39x33 cm
Oscar Wiklundh, svensk bildkonstnär född 1899 i Trysil, Norge, död 1979 i Kil.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 18:16:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 03:46:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Wiklundh
Oscar Wiklundh, svensk bildkonstnär född 1899 i Trysil, Norge, död 1979 i Kil.
Läs mer om Oscar Wiklundh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar oscar wiklundh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Oscar Wiklundh
Oscar Wiklundh, svensk bildkonstnär född 1899 i Trysil, Norge, död 1979 i Kil.
Läs mer om Oscar Wiklundh
nr 1276 9237
Oscar Wiklundh
(1899-1979), Sverige
Oljemålning, "Delirium tremens". Signerad, numrerad 1947, Olja på pannå, 39x33 cm
Oscar Wiklundh, svensk bildkonstnär född 1899 i Trysil, Norge, död 1979 i Kil.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 03:46:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Wiklundh
Oscar Wiklundh, svensk bildkonstnär född 1899 i Trysil, Norge, död 1979 i Kil.Läs mer om Oscar Wiklundh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar oscar wiklundh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30